Don Papa Gayuma 40% 0,70 L

Don Papa Gayuma 40% 0,70 L

40%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
Ľutujeme ale tento tovar už nie je zaradený v našej ponuke.
Popis produktu

Don Papa Gayuma 40% 0,70 L

Filipíny. Ostrovy, ktoré sa preslávili nekonečnými plážami plnými slnka, nespočetným množstvom sopiek a... famóznou cukrovou trstinou. V rumoch Don Papa sa stretávajú všetky tieto prednosti. Tropická klíma ostrova Negros, spolu s úrodnou vulkanickou pôdou na úpätí hory Mt.Kanlaon sa postarali o skvelé podmienky pre rast cukrovej trstiny. A vďaka nej vznikol jeden z najobľúbenejších rumov, ktorý vzdáva hold filipínskemu bojovníkovi za nezávislosť, Papa Isiovi.

Trstina, ktorá sa používa na výrobu Don Papa, má výnimočne vysoký obsah cukru a výsledkom jej spracovania je tekuté čierne zlato - Melasa. Po fermentácii a destilácii prichádza na rad dôkladný odpočinok v starostlivo vybranej kombinácii sudov po bourbone a opálených sudoch z amerického duba. Vyššie teploty pri zrení zariadia intenzívnejší kontakt dreva s rumom a výsledkom je intenzívna, bohatá chuť a temná farba. V poslednej fáze sa potom rum filtruje cez uhlie.

Don Papa Gyuma je novinka, ktorá vzdáva hold rituálom praktizovaným šamanmi hory Kanlaon, sopky nachádzajúce sa na ostrove Negros a ostrove Siquijor. Táto edícia zrela klasicky 7 rokov v amerických dubových bourbonových sudoch. Rum navyše odpočíval 6 mesiacov v sudoch Rioja a ďalšie 3 mesiace v dubových sudoch po škótskej whisky. Cítiť v ňom tak aj tóny rašeliny.

Informácie o produkte
Značka Don Papa
EAN 4809015157831
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 40%
Balenie Tuba
Krajina Filipíny
Minimálny odber 1 ks