El Jimador Blanco 38% 0,70 L

El Jimador Blanco 38% 0,70 L

38%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
Ľutujeme ale tento tovar už nie je zaradený v našej ponuke.
Popis produktu

El Jimador Blanco 38% 0,70 L

Aj keď ide o relatívne novú značku na tequilovom trhu, vznikla v roku 1994, patrí v Mexiku k najpredávanejším a v posledných rokoch je dokonca najpredávanejšia.

Medzi symboly Mexika patria napríklad sombrero, ale aj rastlina agáve, z ktorej vzniká základ pre tequilu. Zomletím sŕdc 8-10 ročných rastlín modrej agáve získavame hustú sladkú šťavu, ktorá sa necháva prirodzeným spôsobom skvasiť.

Agáve spravovávajú El Jimadores. Podľa nich nesie názov aj táto tequila a hovorí o tom aj vyobrazenie jedného Jimadora na fľaši. Základný rozdiel oproti lacnejším tequilam je v aróme a chuti. Navyše hovoríme, že tequila zo 100% modrej agáve má charakter, teda to, čo v jej chuti znalci hľadajú.

Môže byť korenistá alebo pikantná a sú v nej rôzne tóny dreva. Tak ako všetky plata alebo aj blanco tequily sa nenecháva dozrieť. Čas odpočinku pre strieborné tequily je totiž určený na maximálne 30 dní.

Na rozdiel od lacnejších alternatív si ju môžeme vychutnávať nielen v miešaných nápojoch, ale aj čistú, ideálne v pohári tulipánového typu.

 

Informácie o produkte
Značka El Jimador
EAN 7501145268100
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 38%
Krajina Mexiko
Minimálny odber 1 ks