Endorphin London Dry Gin 43% 0,50 L

Endorphin London Dry Gin 43% 0,50 L

na sklade Za nákup získate 30 bodov
43%
Obsah alkoholu
0.5 l
Objem fľaše
30,90€ cena bez DPH 25,75€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: zajtra 
  • Doručenie kuriér: 28.05.2024 
  • Doručenie BA EXPRES: zajtra 
Popis produktu

Endorphin London Dry Gin 43% 0,50 L

Na bylinky bohatý, suchý, ručne destilovaný gin typu London dry. Klasika, bez pridaného cukru či iných sladidiel. Ide o komplexný a aromatický gin – dostatočne hladký pre Martini, ale aj bohatý a vyvážený – ideálny pre G&T alebo Negroni.

Vyrába sa prieťahovou destiláciou velejemného neutrálneho liehu, v ktorom sa najprv 40 hodín maceruje starostlivo zostavená zmes 19 lokálnych i exotických bylín a korenín. Z tých tradičných v ňom nájdete jalovec, koriander, angeliku, z tých exotických napríklad kardamóm, kubébové korenie či grains of paradise. Kvetinovú chuť a citrusovú vôňu potom získava pri prechode liehových pár unikátnou vaporizačnou komorou, kde je v niekoľkých košoch nad sebou umiestnená zmes bylín, kvetov a kôr citrusových plodov.

Na bylinkách sa nešetrí, preto môže dôjsť pri vychladení fľaše v chladničke alebo mrazničke k miernemu zakaleniu nápoja. Príčinou je práve vyšší podiel éterických olejov z macerovaných byliniek, ktoré sa v teplotách pod 7℃ môžu vyzrážať a v teple sa zase rozpustia. Znalci a milovníci ginu si ho najlepšie vychutnajú pri izbovej teplote alebo len s kockou ľadu.

Informácie o produkte
Značka Endorphin
EAN 0034966205162
Objem 0.5 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 43%
Krajina Česko
Minimálny odber 1 ks