Bombay Sapphire 40% 0,70 L

Bombay Sapphire 40% 0,70 L

na sklade Za nákup získate 22 bodov
40%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
22,44€ cena bez DPH 18,70€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: dnes 
  • Doručenie kuriér: zajtra 
  • Doručenie BA EXPRES: dnes 
Popis produktu

Bombay Sapphire 40% 0,70 L

Pôvodne borievkovú medicínu profesora Franciscus Sylvius-a  dnes netreba nikomu zvlášť predstavovať. Práve jeho borievkový nápoj z roku 1650 si história pamätá ako dátum označujúci vznik ginu. O niečo neskôr, konkrétne v roku 1761 uzrela svetlo sveta pôvodná receptúra ginu Bombay Sapphire. Tá sa zakladala na kombinácii prvotriedneho škótskeho obilia a desiatich exotických bylinných prísad. Pri výrobe sa používali špeciálne destilačné nádoby Caterhead Stiils, z ktorých sú dnes použiteľné len štyri na svete. Všetky sa aj dnes využívajú na výrobu tohto jagavého klenotu.

Bombay Sapphire sa svojou ikonickou fľašou z modrého skla nestratí v žiadnom bare a je ľahko zapamätateľná. Málokto vie, že Bombay Sapphire ako jediný alkoholický nápoj má povolenie vyobrazovať na etikete a vo svojom logu člena kráľovskej rodiny, kráľovnú Viktóriu. Gin Bombay nemá svoj názov náhodou. Je inšpirovaný 182-karátovým zafírom Hviezda Bombaya.

Asi najrozšírenejším miešaným nápojom, ktorého základ tvorí gin, je Gin Tonic. Vyskúšajte si ho namiešať práve s ginom Bombay Sapphire. Do pohára dáme ľad a pridáme suroviny v poradí 4cl Bombay Sapphire, 15cl Tonic. Zľahka premiešame. Pridať môžeme limetku, prípadne plátok čerstvej uhorky. Fantázii sa medze nekladú a preto si váš Gin Tonic môžete dozdobiť čerstvým ovocím alebo zeleninou. Vyskúšajte pridať aj tymián alebo rozmarín, nič tým nepokazíte.

Nezabudnite, že Profesor Sylvius radil, že sa v záujme vlastného zdravia treba raz za mesiac opiť v duchu hesla: V malých dávkach lieči, vo veľkých uzdravuje.

 

Informácie o produkte
Značka Bombay Sapphire
EAN 5010677714006
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 40%
Krajina Anglicko
Minimálny odber 1 ks