Star of Bombay 47,5% 0,70 L

Star of Bombay 47,5% 0,70 L

na sklade Za nákup získate 40 bodov
48%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
40,88€ cena bez DPH 34,07€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: zajtra 
  • Doručenie kuriér: 25.04.2024 
  • Doručenie BA EXPRES: zajtra 
Popis produktu

Star of Bombay 47,5% 0,70 L

Výnimočnosť ginov Bombay Sapphire a Star of Bombay spočíva v parnej infúzii. Väčšina ginov sa vyrába tak, že ingrediencie macerujeme v liehu a potom opakovane destilujeme. Pri tomto type ginu sa však ingrediencie ukladajú do medených košov, ktoré sa nachádzajú na vrchu destilačného kotla a len výpary, teda parná infúzia, prechádza týmito ingredienciami, alebo ak chcete, botanicals a ochucuje a navoniava tento gin. Dosiahne sa tým to, že tento gin je veľmi ľahký a aromatický aj napriek vyššiemu obsahu alkoholu.

Oproti pôvodnému Bombay Sapphire, je Hviezda Bombaja obohatená pridaním ďalších dvoch byliniek – sušených Bergamot pomarančových šupiek, tie dodávajú výrazné citrusové tóny a semená Ambrette. Tie možno skôr poznáte ako Ibištek mošusový, ktorý sa zvykne používať aj namiesto pižma. Táto vôňa je často spájaná s mystickými a afrodiziakálnymi účinkami.  Jeho výnimočnosť už len podčiarkuje luxusná fľaša z modrého skla.

Meno dostal podľa jedného z najväčších a najkrajších zafírov na svete. Ten dostala herečka Mary Pickford od svojho manžela ako dar počas natáčania rovnomenného filmu Star of Bombay. Neskôr tento 182-karátový drahokam odkázala Smithsonianskému inštitútu. 

Dnes môžete obdarovať najnáročnejsích znalcov ginu aj vy, vďaka ultra prémiovému Star of Bombay.

 

Informácie o produkte
Značka Bombay Sapphire
EAN 5010677360074
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 48%
Krajina Anglicko
Minimálny odber 1 ks