Calvados Boulard VSOP Limited Bourbon Cask Finish 44% 0,70 L

Calvados Boulard VSOP Limited Bourbon Cask Finish 44% 0,70 L

na sklade Za nákup získate 41 bodov
44%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
41,90€ cena bez DPH 34,92€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: dnes 
  • Doručenie kuriér: zajtra 
  • Doručenie BA EXPRES: dnes 
Popis produktu

Calvados Boulard VSOP Limited Bourbon Cask Finish 44% 0,70 L

Značku Calvados Boulard založil Pierre-August Boulard v roku 1825. Od tohto roku píše svoju históriu a dnes v 5.generácii rodinnú tradíciu rozvíja Vincent Boulard.

Pálenka z jabĺk sa, samozrejme, páli v rôznych oblastiach Európy, no calvados je spomedzi nich najvyberanejší. Špecifickú chuť mu dodáva predovšetkým normandská pôda, bohatá na riečne bahno, bridlicu, kremeň a íl, ktorá ovplyvňuje chuť jabĺk - ich vybrané šľachtené odrody majú bohatý obsah tanínov, a tie su dôležité pre zachovanie aromatických látok. Íl síce nieje veľmi úrodný, ale jablkám dodáva veľmi špecifickú chuť. Pre calvados sa vyberajú predovšetkým jesenné a zimné odrody, zbierané od októbra do decembra.

Boulard VSOP s farbou svetlej medi ponúka sýtejšiu chuť i vôňu jabĺk, pričom vanilka je už trochu na ústupe. Má harmonický, zamatový záver. Drevo na sudy pre Calvados Boulard sa používa z bohatých dubových lesov v oblastiach Troncais, Nevers Vosges, Limousine. Tradíciu ich vysádzania založil Ľudovít XIV., ktorý potreboval kvalitné drevo na budovanie vojnových lodí. Keďže kvalitný materiál poskytujú najmä 100 a viacročné duby, rozhodol sa zakladať dubové lesy po celej krajine, mysliac ďaleko dopredu aj na nasledujúce generácie.

Vo Švédsku sa ročne predá 100.000 fliaš calvadosu Boulard, teda viac ako cognacu Hennessy. Tento Calvados, destilovaný v srdci Normandie a potom uložený v sudoch po bourbone, je symbiózou francúzskych a amerických tradícií. Bohaté jablkové tóny sa prelínajú s nádychom karamelu a vanilky a vytvárajú chuťový profil, ktorý je známy aj prekvapivo nový. Je to pocta remeselnému spracovaniu, detailom a vášni, ktorá poháňa majstrov liehovarníkov, aby vytvorili niečo skutočne jedinečné.

Informácie o produkte
Značka Boulard
EAN 3181250001744
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 44%
Krajina Francúzsko
Minimálny odber 1 ks