Rittenhouse Rye Whisky 50% 0,70 L

Rittenhouse Rye Whisky 50% 0,70 L

na sklade Za nákup získate 34 bodov
50%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
34,24€ cena bez DPH 28,53€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: dnes 
  • Doručenie kuriér: zajtra 
  • Doručenie BA EXPRES: dnes 
Popis produktu

Rittenhouse Rye Whisky 50% 0,70 L

Ražná nesúca označenie „bottled-in-bond“. Označenie, ku ktorému sa už od roku 1870 spája zaručená kvalita výsledného produktu.

Vo vôni Rittenhouse whisky dominuje jemne vypálený sud s tónmi medu, duba a zapálenej fajky, ktoré postupne prechádzajú až v karamel. V chuti potom hrá prím korenie so stopou po pomarančoch. V závere poteší ľahký náznak škorice a samozrejme raže.

Keď ste si v 19. storočí v Amerike chceli dať panáka dobrej whisky, pravdepodobne ste pre neho vyrazili do baru, potravín alebo do lekárne. Až do roku 1870 vám v týchto zariadeniach naliali jednoducho niečo zo suda či nejakej fľaše. Väčšinou to ani nebola whisky, skôr jednoducho alkohol vyrobený z obilia a zmiešaný s rôznymi arómami jódu, tabak či terpentín, ktoré liehovine dodali niečo z whisky šmrncu. To sa zmenilo, keď politici, ktorí mali na dobrý drink aj občas chuť, spísali Bottled-in-Bond Act. Podľa neho museli whisky s týmto označením byť destilované a fľašované v jednej americkej destilérke počas jediného roka. A aby sa mohli predávať, museli zrieť aspoň 4 roky v zaistených federálnych budovách. Odvtedy je označenie „BiB“ zárukou kvality. Tradičnou režnou whisky Rittenhouse vyrába destilérka Heaven Hill sídliaca v Louisville v Kentucky a jedná sa o najväčší rodinný podnik zaoberajúci sa produkciou destilátov v USA. Založený bol krátko po skončení prohibície v roku 1935 a odvtedy sa Master Distillerom z Heaven Hillu darí produkovať unikátne nápoje, medzi ktorými má Rittenhouse Rye svoje miesto.

Informácie o produkte
Značka Rittenhouse
EAN 096749702756
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 50%
Vek 4r.
Krajina Spojené štáty
Minimálny odber 1 ks