Jack Daniel's 40% 0,70 L

Jack Daniel's 40% 0,70 L

na sklade Za nákup získate 23 bodov
40%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
23,83€ cena bez DPH 19,86€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: dnes 
  • Doručenie kuriér: zajtra 
  • Doručenie BA EXPRES: dnes 
Popis produktu

Jack Daniel's 40% 0,70 L

Značka, ktorú pozná celý svet. Jej tvorca, Jasper Newton Daniel sa narodil v Lynchburgu, Tennessee. Keďže mal deväť súrodencov, musel sa vedieť obracať a už ako 7-ročný pomáhal v rodine pastora, ktorý bol zároveň vlastníkom liehovaru. Neskôr ho prebral práve Jack a písal sa rok 1866, kedy sa značka Jack Daniel´s stala prvým registrovaným americkým liehovarom.

Napriek tomu, že bol Jack láskavým človekom, bol aj veľmi netrpezlivý. Jedného dňa si nevedel spomenúť na kód od trezora a v návale zlosti do ňho kopol tak nešťastne, že si zlomil prst na nohe. Rana sa mu nezahojila, dostal infekciu a v roku 1911 zomrel na otravu krvi. Keďže bol slobodným mládencom, potomkov nezanechal, liehovar zdedil jeho synovec, Lem Motlow.

Svoju unikátnu chuť získava Jack Daniel´s vďaka prírodne filtrovanej vode, ktorá počas celého roka preteká s teplotou 13,3°C. Ingrediencie potrebné pre výrobu whiskey, ktorými sú kukurica, jačmeň a žito je možné dopestovať takmer všade a tak základ skvelej chute tvorí vápencový prameň vyvierajúci z jaskyne v Lynchburgu. Whiskey Jack Daniel´s je unikát aj v tom, že po destilácii ešte prechádza prekvapkávaním cez trojmetrovú vrstvu dreveného uhlia z javora cukrového. Trvá to niekoľko dní a vďaka nemu je chuť whiskey omnoho jemnejšia. Následne je whiskey uložená do sudov, ktoré sú vyrábané z bieleho amerického duba a sú zakaždým určené len na jedno použitie.

Málokto vie, že Lynchburg, rodné mesto whiskey Jack Daniel´s, je mesto, kde dodnes pretrváva prohibícia. V liehovare si teda môžete zakúpiť len pamätné karafy s Jack Daniel´s, na ktoré bola pred niekoľkými rokmi udelená výnimka. Tomu sa povie paradox.

 

Informácie o produkte
Značka Jack Daniel´s
EAN 5099873089798
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 40%
Krajina Spojené štáty
Minimálny odber 1 ks