Patrón Reposado 40% 0,70 L

Patrón Reposado 40% 0,70 L

na sklade Za nákup získate 50 bodov
40%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
50,47€ cena bez DPH 42,06€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: dnes 
  • Doručenie kuriér: zajtra 
  • Doručenie BA EXPRES: dnes 
Popis produktu

Patrón Reposado 40% 0,70 L

Za tvorcu tequily je považovaný Pedro Sánchez de Tagle, markíz z Altamiry. Bolo to na území dnešného mexického štátu Jalisco. Práve odtiaľ pochádza aj tequila Patrón.

Na jej výrobu je základom hustá sladká šťava, ktorú dosiahneme rozomletím sŕdc rastliny, ktorú poznáme aj ako modrá agáve. Keďže ide o 100% agave tequilu, všetok cukor v zákvase pochádza práve z agávy.
Po vypálení zreje minimálne 2 mesiace v dubových sudoch. Tie sú cítiť aj vo vôni. V chuti sa už ale necháte unášať čerstvou agáve s tónmi medu a citrusov.

Spoločnosť Patrón sa venuje aj minimalizovaniu vplyvu výroby na životné prostredie. Pred niekoľkými rokmi bola v liehovare dokončená jednotka na reverznú osmózu - prvá svojho druhu v tequilovom priemysle - na regeneráciu až 70% odpadovej vody a jej premenu na čistú vodu pre chladiace veže. Zvyšky agáve sa po procesoch vo výrobe menia na organický kompost, ktorý sa daruje miestnym poľnohospodárom, aby sa rozšírilo ich pôsobenie na poliach s agáve.

V našich končinách je obľúbený rituál popíjania tequily s citrónom a soľou, či pomarančom so škoricou. V tomto prípade ale určite neodporúčame. Jednak tieto rituály v Mexiku samotnom nepoznajú a v neposlednom rade ide o ultraprémiovú tequilu, ktorá je plnená do unikátnych fliaš, ktoré sú z francúzskeho krištálu. Dá sa teda piť rovnako ako stará whiskey, či koňak, z degustačných pohárikov tulipánového tvaru.

 

Informácie o produkte
Značka Patrón
EAN 721733000722
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 40%
Krajina Mexiko
Minimálny odber 1 ks