Macallan 15YO Triple Cask 43% 0,70 L

Macallan 15YO Triple Cask 43% 0,70 L

43%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
Ľutujeme ale tento tovar už nie je zaradený v našej ponuke.
Popis produktu

Macallan 15YO Triple Cask 43% 0,70 L

Macallan Triple Cask bol na trh uvedený v druhej polovici roku 2018. Nahradil známy Macallan Fine. Je to zmesová whisky, ktorá stárla minimálne 15 rokov v sudoch po americkom i európskom sherry, a taktiež v sudoch po bourbone. Má žiarivo slamovo žltú farbu, vonia sladko po ružiach a škorici. Delikátna chuť je po horké čokoláde, pomarančoch a hrozienkach.

Pálenica Macallan bola založená v roku 1824. Jej kancelárie a návštevnícke centrum sa nachádza uprostred rozľahlého parku kaštieľa Easter Elchie. Samotná pálenica potom leží v tesnej blízkosti tohto malebného parku. V roku 1892 kúpil pálenicu Roderick Kemp, ktorý sa kvôli tomu vzdal svojich podielov v známej destilérke Talisker. Pre maximalizáciu odbytu bol medzi rokmi 1965 a 1975 zvýšený počet kotlov zo šiestich na 21. Štrnásť z nich sú navyše najmenšie zo všetkých páleníc v Speyside. Vďaka väčšiemu kontaktu výparov s meďou je tak novo vypálený destilát oveľa bohatší.


Za zmienku stojí, že Macallan využíva iba 16% destilátu z jednej várky. Prosto a jednoducho do svojich sudov dáva len to najlepšie čo zo svojich kotlov získa. To, čo však robí Macallan tak typickým, sú jeho sudy, ktoré si nechávajú vyrábať v španielskom Jereze. Ešte než sú ale do liehovaru dodané, zreje v nich prémiové sherry Gonzales Byass. Macallan ďalej používa aj americké sudy po sherry a bourbone. Vďaka tomuto výrobnému procesu je whisky z Macallan veľmi komplexná, plná a obsahuje pre whisky zo Speyside tak typický kvetinový nádych. Zo sudov ďalej pochádza aj farba destilátu. Macallan totiž nikdy svoju whisky neprifarbuje.

Informácie o produkte
Značka Macallan
EAN 5010314049300
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 43%
Vek 15r.
Balenie Kartónik
Krajina Škótsko
Minimálny odber 1 ks