Ardbeg 25YO 46% 0,70 L

Ardbeg 25YO 46% 0,70 L

na sklade Za nákup získate 1350 bodov
46%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
1 350,00€ cena bez DPH 1 125,00€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: zajtra 
  • Doručenie kuriér: 16.04.2024 
  • Doručenie BA EXPRES: zajtra 
Popis produktu

Ardbeg 25YO 46% 0,70 L

Fenomén skvelej škótskej single malt whisky Ardbeg sa zrodil na ostrove Islay, na mieste, kde kedysi stála čierna pálenica. V roku 1794 tu Alexander Stewart zakladal svoj liehovar, no pre nedostatok peňazí musel stavbu prerušiť. Liehovar napokon slávnostne otvoril až John MacDougall. V roku 1887 zaznamenal Ardbeg Distillery významný míľnik, keď sa s ročnou produkciou 1,1 miliónov litrov whisky stal najproduktívnejším liehovarom na ostrove. Renesanciu však zažil až v roku 1997, keď ho odkúpila spoločnosť Glenmorangie, ktorá patrí do portfólia Louis Vuitton Moet Hennessy.

Ardbeg sa preslávil whiskami so silnou slanou a zemitou príchuťou rašeliny a robustným dymovým nádychom, pričom znalci na celom svete ich považujú za najrašelinovejšie, najkurióznejšie a najkomplexnejšie. Ardbeg 25YO je najnovšia a zároveň najstaršia whisky, ktorá bola uvedená do základného radu Ardbeg. Táto špičková whisky jednoznačne dokazuje, že vek nemôže skrotiť surovú dymovú silu whisky Ardbeg. Môže však priniesť jedny z najkomplexnejších a najveľkolepejších chutí, ktoré kedy táto pálenica z ostrova Islay vytvorila. Fľašovaná z neuveriteľne vzácnych sudov naplnených počas najtemnejších dní pálenice, je to Ardbeg vo svojej najzložitejšej, najvyváženejšej a najzvodnejšej podobe. Toto vydanie je non chill-filtered a má obsah 46%.

Ardbeg 25YO z roku 2022 je dymová sladová whisky s vrstvami sladkosti, ktorá zrela v sudoch po bourbone a bola fľašovaná v roku 2021. Uložená je v čiernej fľaši, vložená do krabice, ktorá je majstrovským dielom sama o sebe. Jedná sa o kožu štýlovo opletenú kovovými pásikmi, ktoré dotvárajú majstrovské dielo vo vnútri fľaše.

Vôňa Ardbeg 25YO je oveľa menej rašelinová, než na aké sme zvyknutí pri mladších verziách. Aróma je bohatá na citrusové tóny, ale aj prepletená balsamikom, eukalyptom a rebarborou. Ako minúty plynú, objavuje sa medový tón v pozadí, zatiaľ čo sa nesmelo snažia ukázať aj morské a pobrežné rysy s náznakom mokrej skaly. Príjemný bylinný buket dažďom zmáčanej lúky a harmančeka je zakončenie vône, ktorá je komplexná, ale vzhľadom na dlhé zrenie tiež pozoruhodne svieža.

V chuti je to typický Ardbeg, s pozoruhodnou korenenou zložkou, v ktorej vyniká čierne korenie, a rozhodne živšou rašelinou ako vo vôni. Na druhej strane prichádzajú impozantné ovocné tóny od kandizovaného citróna cez ananás až po jemný sladký nádych vanilky. Záver je dlhý s pretrvávajúcimi ovocnými tónmi a jemnou nuansou pripomínajúcou sušené mäso.

Informácie o produkte
Značka Ardbeg
EAN 5010494963977
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 46%
Vek 25r.
Balenie Koža
Krajina Škótsko
Minimálny odber 1 ks