Bacardi Carta Blanca 37,5% 1,00 L

Bacardi Carta Blanca 37,5% 1,00 L

na sklade Za nákup získate 20 bodov
38%
Obsah alkoholu
1 l
Objem fľaše
20,98€ cena bez DPH 17,48€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: dnes 
  • Doručenie kuriér: zajtra 
  • Doručenie BA EXPRES: dnes 
Popis produktu

Bacardi Carta Blanca 37,5% 1,00 L

Rum je fermentovaný destilát z cukrovej melasy, z cukrovej trstiny alebo zo šťavy z cukrovej trstiny.   Bacardi má viac ako 150 rokov, pretože tvorca rumu, Don Facundo Bacardi Massó založil túto značku na Kube už v roku 1862. Odvtedy sa receptúra rumu Bacardi nezmenila. Málokto vie, že práve on vytvoril prvý biely rum s využitím nového spôsobu výroby. Široká ponuka rôznych druhov kvalitného rumu a unikátny spôsob výroby dnes robí značku Bacardi svetovou jednotkou medzi rumami. Obľúbené je nielen u spotrebiteľov, ale aj u profesionálnych barmanov. Nie náhodou bol teda rum Bacardi pri zrode kokteilov ako Cuba Libre, Daiquiry alebo Mojito. Je ľahký a ako stvorený na miešanie. Dozrieva jeden až dva roky v dubových sudoch.

Kresba netopiera od manželky Facunda Bacardiho, done Amalie Victorie Moreauovej, bola inšpiráciou pre vznik ikonického loga značky Bacardi. Sám Don Facundo je aj dnes pre mnohých vzorom pracovitosti a húževnatosti. Je to aj vďaka tomu, že klan Bacardiovcov počas ôsmich generácií odolal trom štátnym prevratom, trom ničivým zemetraseniam, päťdesiatim rokom vo vyhnanstve a štyrom fatálnym požiarom fabriky.

Ako to už býva, príbehov o vzniku nápoja Cuba Libre je viac, no najznámejší je ten z obdobia napätia medzi USA a Španielskom na prelome 18. a 19.storočia. V jedno popoludnie si americký vojaci vyšli do baru v starej Havane. Do baru vstúpil aj ich kapitán, ktorý si objednal rum Bacardi a Coca Colu s ľadom a kúskom limetky. Kapitán to všetko zmiešal a vypil s takou chuťou, že ostatní to chceli okamžite vyskúšať tiež. Jeden z vojakov potom navrhol pripiť si na oslobodenie Kuby...Por Cuba Libre!

 

Informácie o produkte
Značka Bacardi
EAN 5010677012850
Objem 1 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 38%
Krajina Portoriko
Minimálny odber 1 ks