Akashi Japanese Blended Whisky 40% 0,50 L

Akashi Japanese Blended Whisky 40% 0,50 L

nie je skladom Strážiť dostupnosť Za nákup získate 27 bodov
40%
Obsah alkoholu
0.5 l
Objem fľaše
27,91€ cena bez DPH 23,26€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: nie je skladom
  • Doručenie kuriér: nie je skladom
  • Doručenie BA EXPRES: nie je skladom
Tovar je aktuálne vypredaný.
Poslať upozornenie, keď bude výrobok opäť na sklade.
Popis produktu

Akashi Japanese Blended Whisky 40% 0,50 L

Liehovar Eigashima získal prvú národnú licenciu na výrobu whisky v roku 1919, avšak oficiálnu výrobu nezačal, kým neboli začiatkom 60. rokov nainštalované malé medené destilačné nádoby. Whisky sa tu destiluje počas chladnejšej polovice roka od septembra do marca. Keďže popularita japonskej whisky v priebehu rokov vzrástla, tím zmenil svoj päťdňový pracovný týždeň na šesťdňový a sezónu predĺžil až na leto.

Od roku 2017 zostáva produkcia v Eigashime malá – produkuje 48 000 litrov ročne, pričom ich dva sklady obsahujú približne 1 000 sudov. Sortiment sudov po bourbone, sherry Oloroso, brandy a jačmennom shochu sú hlavnými sudmi pre ich whisky, avšak jedinečné sudy po tequile či koňaku a ich vlastné sudy po vínach sú vyhradené pre špeciálne edície.

Akashi Blended je navrhnutá tak, aby pripomínala klasiku. Má sladovú, citrusovú charakteristiku doplnenú o náznaky slanosti vďaka pobrežnej polohe, v ktorej dozrieva. Táto whisky je destilovaná z pšenice, jačmeňa a raže – zmes pozostáva z 30% sladového jačmeňa a 70% obilnej whisky. Dozrieva v sudoch po bourbone, jačmennom shochu a sherry, kde získa bohatý a hlboký aromatický profil poznačený tónmi dubu a vanilky, ktorý v chuti vyniká drevitými a korenistými arómami. Vôňa je mierne ovocná s nádychom citrónu, čerešní, karamelu, ovsa a morského vzduchu.

Chuť má tóny jemnej rašeliny nasledované arómami vanilky a píniových orieškov vedúcich k dlhému záveru. Dokonale čistá a ľahká s jemným nádychom pšenice a rašeliny na záver – vynikajúce znázornenie profilu chuti klasickej japonskej whisky.

Informácie o produkte
Značka Akashi
EAN 4969265703308
Objem 0.5 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 40%
Balenie Kartónik
Krajina Japonsko
Minimálny odber 1 ks