Využite dopravu zadarmo pri objednávke nad 49€
Hennessy Fine de Cognac 40% 0,70 L

Hennessy Fine de Cognac 40% 0,70 L

40%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
6 ks
Počet fliaš v kartóne
Ľutujeme ale tento tovar už nie je zaradený v našej ponuke.
Popis produktu

Hennessy Fine de Cognac 40% 0,70 L

Írsky zakladateľ Richard Hennessy bol okúzlený krajinou pri meste Cognac a tak tu v roku 1756 založil obchodnú spoločnosť. Dnes je z nej najväčší koňakový dom na svete. Na začiatku zasielali koňak na tradičné trhy do Írska a Veľkej Británie, kde sa neskôr stal Londýn kľúčovým bodom pre distribúciu na vzdialené trhy Austrálie a Ameriky. Riaditelia Hennessy boli dokonca prví, ktorí objavili ázijské trhy a založili tu silné základne.

Dom Hennessy teda odzačiatku udával trendy. Inak tomu nieje ani v súčastnosti. Rozhodli sa totiž vytvoriť koňak, ktorý bude určený pre moderného konzumenta. Fine de Cognac je menej drevitý, je viac ľahký a svieži. V chuti je prevažne ovocný a kvetnatý. Komponovaný je zo 60-ich eaux-de-vie, vyzrievaných až 7 rokov. Tie zrejú v starých sudoch a tak si Hennessy Fine de Cognac uchováva pôvodný charakter. Tento delikátny blend sa prejaví pri rôznych spôsoboch konzumácie. Vychutnajte si ho na ľade, riedený vodou alebo vyskúšajte kombináciu s čajom.

Hennessy je celosvetová značka, ktorá ovláda polovicu svetovej produkcie koňaku. V nedávnej minulosti však spoločnosť musela produkt púšťať na regále predajní len postupne, pretože dopyt po ňom veľmi rýchlo prevýšil ponuku.

V roku 1971 sa spoločnosť rozhodla vstúpiť do obchodného partnerstva s firmou Moёt & Chandon a skupina Moёt Hennessy sa stala jednou z vedúcich svetových skupín v obchode s vínom a tvrdým alkoholom. V roku 1987 sa táto spolupráca rozšírila o spoločnosť Louis Vuitton a umožnila tak vznik skupine LVMH, ktorá je vedúcou svetovou luxusnou a prestížnou skupinou, v ktorej má Hennessy prirodzene svoje miesto.

 

Informácie o produkte
Značka Hennessy
EAN 3245996411714
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 40%
Balenie Kartónik
Krajina Francúzsko
Počet kusov v kartóne 6 ks
Minimálny odber 1 ks