Ako sa vyrába kvalitná pálenka?

Pálenka alebo technicky povedané destilovaný alkohol je výsledkom dvoch kľúčových procesov, ktorými sú fermentácia(kvasenie) a destilácia. Vstupným materiálom do týchto procesov je zvyčajne ovocie, rastlinná šťava alebo zrno, ktoré obsahuje škrob.

Výroba pálenky je teda založená na kvasení, čo je prirodzený rozklad organického materiálu na sacharidy. Tento proces je čisto prírodný a dochádza k nemu vtedy, ak sú prítomné dve nevyhnutné ingrediencie, sacharidy a kvasinky. Kvasinky sú vegetatívne mikroorganizmy, ktoré žijú a rozmnožujú sa na materiáloch, ktoré obsahujú sacharidy – predovšetkým jednoduché cukry. Existujú po celom svete, okrem zamrznutých a púštnych území.

Pálenka je v podstate každý alkoholický nápoj, v ktorom je koncentrácia etyl alkoholu zvýšená pomocou procesu destilácie kvasu. Jej princíp spočíva v rôznom varnom bode alkoholu a vode. Alkohol totiž vrie pri 78 stupňoch celzia a to mu umožňuje sa separátne odpariť od vody. Jeho kondenzát je následne stáčaný do fliaš.

Aby sa dosiahol finálny výsledok, pálenka musí prejsť 5-timi krokmi výroby:

Krok 1. – Príprava kvasu: Kvas sa pripravuje len z jednej odrody ovocia. Pozor nie z druhu! Napr. hrušky odrody Villiams, slivky Stanley, jablko Gala a podobne. Je potrebné docieliť jednotnú harmóniu chuti a vône, nie zmes chutí a vôní.
Krok 2. –  Kvasenie: Musí byť riadené. Znamená to, že celý proces kvasenia sa umelo usmerňuje, a to nastavením jednotnej teploty kvasenia, pridaním špeciálne vyšľachtených kvasiniek, enzýmov a výživy a úpravou pH (kyslosti) kvasu. Nikdy sa do kvasu nepridáva cukor.
Krok 3. – Destilácia: Pri destilácii kvasu sa nemá žiadať maximálna výťažnosť, ale kvalita. Menej je niekedy viac. Čím viac sa oddelia pribudliny (aldehydy, estery kyselín) od jadra destilátu, tým je destilát kvalitnejší.
Krok 4. – Dozrievanie (starnutie): Destilát potrebuje svoj čas. Mladý destilát potrebuje dostatočný čas na to, aby sa zaguľatil a zjemnila sa jeho ostrá chuť. Stárnutie destilátu by sa nemalo urýchlovať použitím ultrazvuku, je to totiť reverzibilný (vratný) proces – po roku budete mať vo fľaši to isté ako v dobe vypálenia destilátu.

Krok 5. – Prelínanie (rezanie): Niektoré pálenky ďalej prechádzajú procesom rezania, kde sú kombinované s inými pálenkami rovnakej kategórie. Tento proces je rozdielny od mixovania, pretože miešané pálenky ostávajú stále v tej istej kategórii vďaka rovnakej výrobnej surovine.

button (3)

História pálenky siaha až do stredovekých čias, kedy Číňania už okolo roku 800 pred našim letopočtom, destilovali ryžové pivo a Indovia získavali pálenku zase z cukrovej trstiny a z ryže. Arabi a Rimania si osvojili metódu destilácie vína okolo roku 100 p.n.l.. Zmienky o pálenkách sú taktiež z Británie, ešte spred dobytia Rimanmi, zo Španielska, Francúzska a z celej západnej Európy. Určite sa pálilo aj v našich končinách, ale bohužiaľ nie sú o tom žiadne zmienky a vychádzať môžeme len z tradície 🙂

Najväčšími konzumentmi pálenky na človeka na svete sú prekvapivo Haitania a za nimi sú ešte prekvapivejšie Sauďania, ktorí majú pitie alkoholu prísne zakázané. Zakázané ovocie však chutí najlepšie, nie? A práve preto má Saudská Arábia najväčší počet domácich mikropáleníc na svete, ktoré sú obyvateľmi veľmi dobre utajované. Slovensko je až na 58. mieste.

Na Slovensku máme tradíciu v pálení takmer všetkého. Najobľúbenejšia na pálenie je jednoznačne slivka a najpopulárnejšie sú jablká. Borievka, hruška a iné ovocie obsahujúce cukor, tiež vôbec nezaostávajú. V našom e-shope kúpite rôzne značky pálenky. Či už chcete top kvalitu alebo overený štandard. Ak by ste sa chceli zamerať na pálenku z konkrétneho ovocia, napríklad z takej hrušky, tak viete u nás nájsť široký výber od kvalitnej hruškovej pálenky z Fine Destillery, Goral alebo Jelínek až po overenú tradíciu Spiš originál alebo St.Nicolaus. My sa teraz zo zaujímavosti pozrieme na TOP 5 hruškovíc na svete:

 

Belle de Brillet Pear Liqueur

Táto hruškovica je sladká, ale zďaleka nie príkra. Obsahuje veľa medu, vanilky a jemnú príchuť hrušiek. Je ideálna len tak na pochlipkávanie, do kokteilov alebo pre nečakané návštevy. Je vyrábaná z koňaku a hruškového destilátu. Jej cena sa pohybuje okolo 55 eur.

 

 

Clear Creek Distillery Williams Pear Brandy

Je vyrobená v USA z odrody hrušiek Williams, na Slovensku podobne známe ako viliamsovky. Je jemná a pri popíjaní Vám v ústach zanecháva intenzívnu chuť čerstvých hrušiek. Bonusom je, že si viete kúpiť fľašu s vyrastenou hruškou vo vnútri. Cena sa pohybuje od 40 do 75eur.

 

 

Peach Street Jackelope & Jenny Pear Gin

Bola to krásna náhoda, ktorá sa pričinila o vznik tejto hruškovice, keď sa nevyzretá hrušková brandy omylom dostala do destilačnej nádoby ginu. A teraz je Peach Street jedným z top predajcov pálenky v USA. Chutí ako gin, takže je skvelá pre nápoje s tonikom alebo citrusmi, v ktorých Vás prekvapí jemný nádych hrušiek. Cena sa pohybuje okolo 34eur.

 

 

St. George Pear Brandy

Pre tých, ktorí preferujú silnejšie chute je vhodná práve táto Kalifornská hruškovica, ktorá v každej fľaši obsahuje skoro 14 kilogramov hrušiek. Tie sa varia spolu s korením ako je škorica alebo klinčeky. Pije sa spolu so šampanským. Cena sa pohybuje okolo 37eur.

 

Subarashii Kudamono Asian Pear Eau de Vie

Množstvo hruškových páleniek je vyrobených z odrody Williams/Bartlett. Ale táto jedna sa vyrába so špeciálnych ázijských hrušiek pestovaných v Pennsylvánii. Finálny výsledok je čerstvá a čistá hruškovica s nádychom hrušiek, jabĺk a hrozna.

0 Odpovede

Nechaj komentár

Chceš sa pridať do diskusie?
Pokojne sa pripojte do diskusie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *