Recept na Kokteil – Vianočné Mojito

Už to všade pomaly začína vyzerať ako na Vianoce a čakajú nás darčeky, koláče, párty a samozrejme kopec prípitkov. Ak nie ste z tých, ktorí radi popíjajú vaječné likéry, ale chcete plnohodnotne osláviť sviatky s niečím iným ako s obyčajným vínom, skúste tento recept na vianočné mojito. Možno sa to nezdá, ale je natoľko slávnostné a vianočné, že Vám v ňom nebude chýbať ani cukrová trstina. A povedzme si pravdu, kto by chcel počas Vianoc do seba liať cukor ešte aj v drinkoch 🙂

Jednou z najobľúbenejších vianočných ingrediencií na svete je brusnica, ktorá je tiež základom nášho drinku. Aj keď je mojito typický letný nápoj, najmä kvôli mäte, tak Vám s príchuťou brusníc určite zachutí aj v zime. A ešte k tomu zvýrazní vianočnú atmosféru svojou farbou! Tak poďme teda na to.

 

Ingrediencie (2 drinky):

200g brusníc

1 pohár cukru (250ml)

1 pohár vody (250ml)

2 čajové lyžice limetkovej šťavy (môže byť aj citrón)

0,6 dc BACARDÍ rumu

1,5 dc sódy

20 lístkov mäty

Kocky ľadu

button (4)

 

Namiesto brusníc môžete použiť aj brusnicový džús, ale s vlastnoručne vyrobeným brusnicovým sirupom to bude oveľa lepšie. Stačí ako vložíte všetky brusnice do hrnca, pridáte cukor a vodu a varíte na miernom ohni okolo 10 minút. Varenie treba vypnúť tesne pred tým ako sa brusnice začnú otvárať.

Keď Vám brusnice v hrnci vychladnú, preceďte z nich sirup. Teraz ste pripravení začať miešať Vaše vianočné brusnicové mojito. Zoberte si pohár, vložte do neho mätu, asi 10 lístkov a 1 čajovú lyžicu limetkového džúsu. Môžete dať aj citrónovú šťavu, ale s limetkovou príchuťou je to oveľa originálnejšie. Mätu spolu s limetkovou šťavou roztlačte lyžicou na spodku pohára.

Pridajte ľad, 0,6 dc BACARDÍ rumu a 0.6 dc brusnicového sirupu – scedený vývar z brusníc – do každého pohára. Doplňte pohár sódou a ozdobte čerstvými brusnicami. A osviežujúci a krásne farebný kokteil je na konečne Vašom vianočnom stole 😉

 

cranberry-mojito-recipe

0 Odpovede

Nechaj komentár

Chceš sa pridať do diskusie?
Pokojne sa pripojte do diskusie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *