vlastný destilát

Chcete si dať vypáliť vlastný destilát? Toto k tomu budete potrebovať

Niektorých k páleniu vlastného alkoholu inšpiruje prebytok ovocia, iní túžia celý proces zažiť na vlastnej koži. Vydarenej domácej sa vyrovná máločo. Aby však bola vaša „ica“ skutočne kvalitná, treba dodržať základné kroky.

Najdôležitejší je výber ovocia

Pálenie alkoholu sa skladá z dvoch základných procesov: kvasenie ovocia, ktoré môžete urobiť aj doma, a samotná destilácia v certifikovaných páleniciach. Tí najskúsenejší someliéri však potvrdzujú, že chuť najviac ovplyvní výber ovocia. Dobrá pálenka vznikne iba z kvalitnej a vyzretej úrody, ideálne bez postrekov, plesní a hniloby. Rôzne druhy ani odrody pritom spolu nemiešajte.

Názor, podľa ktorého sa na výrobu pálenky môže použiť ovocie, ktoré nespĺňa podmienky na priamu konzumáciu, už dávno nie je platný. Nezrelé ovocie obsahuje viac škrobu a neskvasí sa. Dôležité je preto vystihnúť aj optimálny čas na jeho zber. Ak si nie ste istí, môžete o radu požiadať pálenice, ktoré skontrolujú zrelosť a cukornatosť ovocia refraktometrom.

ovocie

Ako pripraviť kvas?

Zvolené ovocie očistite, zbavte stopiek aj kôstok a pomeľte. Dajte pozor, aby sa do zmesi nedostalo lístie, konáriky a iné nečistoty. Kvas zalejte kvalitnou pitnou vodou, ktorá z pomletého ovocia vytlačila vzduch. Do vody sa navyše vyplavia prírodné cukry z ovocia, čím zlepšíte prostredie pre kvasinky. Žiadny ďalší cukor už však nepridávajte, znížilo by to kvalitu finálneho destilátu.

Na prípravu používajte zásadne čisté potravinárske plastové alebo nerezové kade určené na tento účel. Tie najvhodnejšie majú zatváracie veko s kvasnou rúrkou, aby mohli plyny unikať, no zároveň sa nič nedostalo dovnútra. Kvasenie musí prebiehať bez prístupu vzduchu, inak sa môže zmes infikovať plesňami a baktériami.

Tip: Na začiatku kvas dobre premiešajte, potom už doň nijak nezasahujte. Dbajte aj na objem v kadi. Kompletne pripravený kvas by nemal presiahnuť 4/5 objemu nádoby.

kvasenie

Kvasenie trvá niekoľko týždňov

Kvasný proces má tri fázy – začiatok kvasenia, búrlivé kvasenie a ukončenie kvasenia. Kvas je potrebné skladovať v tieni, nikdy nie na slnku. Udržiavajte stabilnú teplotu od 15 do 20 °C. Čerešne, višne, marhule a broskyne kvasia asi dva-tri týždne. Pri slivkách a hruškách to je štyri až osem týždňov, a pri jablkách päť až desať týždňov. Následne treba ešte počítať s časom na dokvášanie – zväčša jeden až päť týždňov.

Destiláciu nechajte na pálenicu

Domáce pálenie momentálne zákon neumožňuje, kvas preto zverte do rúk profesionálnym páleniciam. Ak si chcete byť istí, že váš kvas bude vypálený samostatne, overte si objemy kotlov, s ktorými pálenica pracuje. V opačnom prípade sa môže stať, že do vášho kvasu bude pridaný aj kvas od iného pestovateľa.

Destilačný proces má tri fázy – úkvap, srdce destilátu a dokvap. Úkvap ani dokvap sa do destilátu nepridávajú. Zaujímavosťou tiež je, že hoci sa kôstky do kvasu nedávajú, pretože obsahujú škodlivý cianín, niektoré pálenice ich dokážu využiť. Vysušené a rozdrvené ich pridávajú do druhej alebo tretej várky destilátu, vďaka čomu pálenka získa mandľovú alebo marcipánovú príchuť.

vlastný destilát

Zretie zaručí dokonalú chuť

Srdce destilátu po vypálení putuje do barikových sudov, kde starne. Pálenka potrebuje svoj čas, aby sa zaguľatila a zjemnila ostrá chuť. Zároveň sa postupne riedi mäkkou artézskou vodou na zvolenú koncentráciu. Vyššia ako 50-percentná sa príliš neodporúča. Intenzívnou chuťou sa zväčša len prekrývajú nedostatky destilátu.

Alternatívou zretia v sudoch je použitie ultrazvuku, ktorý proces urýchľuje. Niektoré pálenice ho však odsudzujú, keďže ide o neprirodzený proces. Časom sa vraj prejaví aj na chuti destilátu. V záverečnej fáze sa pálenka fľaškuje. Mnohí si svoju hotovú domácu ozdobujú vtipnými etiketami. Pre tých menej náročných však už len stačí naliať a degustovať.

vlastný destilát

Patríte k netrpezlivým?

Pokiaľ sa vám do výroby kvasu nechce investovať čas a energiu, vyberte si pálenicu, ktorá sa o váš alkohol postará od prvého kroku. V tom prípade stačí priniesť kvalitné ovocie a počkať si na výsledok. Mali by ste chuť na niečo ostré teraz hneď? Hoci domáca je domáca, na výsledný produkt čakať nemusíte. Vyberte si z našich kvalitných destilátov obľúbených chutí.