Havana Club Pacto Navio Rum 40% 0,70 L

Havana Club Pacto Navio Rum 40% 0,70 L

40%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
Ľutujeme ale tento tovar už nie je zaradený v našej ponuke.
Popis produktu

Havana Club Pacto Navio Rum 40% 0,70 L

Zoznámte sa s Pacto Navio, rumom statočných námorníkov, ktorý sa už viac ako sto rokov vyrába podľa úplne rovnakej receptúry.

Prísne tajnej receptúry. Vieme o nej ale, že obsahuje desať parádnych kubánskych rumov, ktoré si odpočinuli v sude po dezertnom víne Sauternes. Výsledný blend je tak plný vône sušeného ovocia, kvetinových tónov, vanilky a karamelu. V chuti potom nájdete korenie, citrusové plody, škoricu a drobné stopy po smotane. Krásne bohatý rum.

História tohto rumu sa tiahne až do čias kolonializmu. Obchodníci z Európy sa v tom čase pravideľne plavili do Nového sveta s rôznym tovarom. Na Kubu vtedy smerovala dodávka sladkého dezertného vína Sauternes. Keďže však bola Kuba tou dobou najvýznamnejším vývozcom cukrovej trstiny, bolo jasné, ako námorníci využijú prázdnej sudy po víne.

Využili ich na jednotku. Naplnili ich destilátom z trstiny, teda rumom. Po trojmesačnej ceste späť do Európy navyše zistili, ako uskladnenie v sude zlepší kvalitu destilátu. Vznikol tak kubánsky rum Pacto Navio pomenovaný po námornej zmluve medzi Francúzmi a Španielmi z roku 1815.

Informácie o produkte
Značka Havana
EAN 8501110086042
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 40%
Krajina Kuba
Minimálny odber 1 ks