Aber Falls Welsh Single Malt Whisky 40% 0,70 L

Aber Falls Welsh Single Malt Whisky 40% 0,70 L

Novinka na sklade Za nákup získate 18 bodov
40%
Obsah alkoholu
0.7 l
Objem fľaše
18,26€ cena bez DPH 15,22€
Kedy tovar obdržím?
  • Osobný odber: dnes 
  • Doručenie kuriér: zajtra 
  • Doručenie BA EXPRES: dnes 
Popis produktu

Aber Falls Welsh Single Malt Whisky 40% 0,70 L

Vyrába sa od čias prvého liehovaru whisky v Severnom Walese spred viac ako 100 rokov. Táto bohatá, plná, ale pritom veľmi jemná whisky je starostlivo vyrobená na dosiahnutie odlišných chuťových profilov. Je jantárovo zlatá, má vôňu vanilky a karamelu, kandizovaného citrusového ovocia, figy a sultánky. Všetko je vyvážené jemným nádychom klinčeka.

Whisky Aber Falls je jedinečná ako svojou výrobou, tak aj chuťou. V spolupráci s miestnymi farmármi sa pri jej výrobe používa iba autentický waleský sladový jačmeň a čerstvá waleská voda. Receptúry boli starostlivo zostavené tak, aby zdôraznili kvalitu týchto veľkolepých ingrediencií. Destilát musí zrieť minimálne tri roky a jeden deň, kým sa z neho stane whisky.

Aber Falls Distillery spustila výrobu v decembri 2017 a do dnešného dňa naplnila viac ako 4 500 sudov. Prvé fľaše single malt whisky boli uvedené na trh v máji 2021. Na oslavu tejto udalosti značka vyzvala verejnosť, aby získali svoj vlastný sud whisky. Pre verejnosť bol vyčlenený obmedzený počet sudov, pričom jeden sud ste mohli získať za cenu 2 500 libier.

Destilát vyrábaný v Aber Falls má jedinečnú provenienciu, keďže je jediným liehovarom vo Walese, ktorý používa 100% waleský sladový jačmeň. Všetky fázy výrobného procesu od destilácie až po zrenie a plnenie do fliaš sa vykonávajú vo Walese, čím sa vytvára jedinečný kus waleskej histórie destilácie.

Informácie o produkte
Značka Aber Falls
EAN 5011166066774
Objem 0.7 l
Veľkosť Bežné fľaše
Alk. 40%
Krajina Wales
Minimálny odber 1 ks